Dziś mieliśmy przyjemność gościć Bartosza Dwojaka z Tarnowca (woj. opolskie) – strażaka ochotnika z OSP Mąkoszyce.

Bartek wylicytował voucher na zwiedzanie CS PSP podczas tegorocznego 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dziś przyszedł czas na jego realizację!

Kwotę 1000 zł, którą przeznaczył na wygraną licytację, uznał za świetnie zainwestowaną – i co więcej, zadeklarował udział w kolejnych licytacjach organizowanych przez naszą częstochowską szkołę pożarniczą

Podczas wizyty miał okazję:

  • poznać infrastrukturę Szkoły i zajrzeć niemal w każdy jej zakątek,
  • porozmawiać z wykładowcami, kadetami, funkcjonariuszami oraz strażakami z podziału bojowego,
  • spotkać się z pracownikami Szkoły,
  • odbyć godzinną rozmowę z st. bryg. Jarosławem Jankowskim – Komendantem Szkoły – która, mamy nadzieję, zaowocuje przyszłą współpracą!

Rozmowy dotyczyły m.in. współdziałania Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Bartek miał także możliwość zobaczyć:

  • laboratoria szkolne,
  • aulę,
  • sale wykładowe,
  • Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą,
  • kompanię szkolną,
  • stadion szkolny,
  • oraz zjeść obiad wraz z kadetami w szkolnej stołówce.

Przyjrzał się również warsztatom pożarów wewnętrznych, poznając praktyczną stronę szkolenia strażaków.

Bartek zwiedził też Branżowe Centrum Umiejętności, gdzie mógł zapoznać się z tamtejszymi laboratoriami.

Ten jeden dzień pozwolił mu poczuć się jak prawdziwy kadet naszej szkoły pożarniczej!

Dziękujemy za wizytę i zaangażowanie – do zobaczenia ponownie!