Przed reprezentacją kobiet Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie kolejne ważne sportowe wyzwanie.
Nasze zawodniczki wezmą udział w Mistrzostwach Europy w Sporcie Pożarniczym Ostrawa 2026, które odbywają się w dniach 17-23 sierpnia w Ostrawie w Republice Czeskiej.
Wydarzenie gromadzi najlepszych zawodników i zawodniczki sportu pożarniczego, którzy będą rywalizować o tytuły mistrzów Europy. Zawody są doskonałą okazją do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, wymiany doświadczeń oraz promocji sportu pożarniczego na arenie międzynarodowej.
Intensywne przygotowania do startu
Ostatnie tygodnie były dla reprezentantek Centralnej Szkoły PSP okresem intensywnych treningów i wymagających przygotowań. Zawodniczki pracowały nad szybkością, sprawnością, techniką oraz współpracą zespołową, aby jak najlepiej przygotować się do rywalizacji w Ostrawie.
Dla reprezentacji kobiet CS PSP będzie to kolejna okazja do zdobycia cennego doświadczenia i sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z zawodniczkami reprezentującymi inne drużyny i państwa.
Powodzenia od kierownictwa Centralnej Szkoły PSP
Przed wyjazdem na zawody zawodniczki spotkały się z kierownictwem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.
Powodzenia w rywalizacji życzyli im Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. bryg. Jarosław Jankowski oraz Zastępca Komendanta st. bryg. dr Damian Hajdas.
Komendanci podziękowali zawodniczkom za dotychczasową pracę i zaangażowanie oraz życzyli im bezpiecznej rywalizacji, osiągnięcia jak najlepszych wyników i satysfakcji z udziału w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym.
Udział reprezentacji kobiet Centralnej Szkoły PSP w Mistrzostwach Europy w Ostrawie jest również ważnym elementem promocji polskiego sportu pożarniczego oraz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie na arenie międzynarodowej.
Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki i życzymy powodzenia w Ostrawie!