Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Pożar w "Domu Księcia"

Do zdarzenia doszło 27 maja 2017 r. nad ranem ok. godz. 4.30 na trzecim piętrze Domu Księcia. Gdy doszło do pożaru, w budynku przebywało troje bezdomnych. Jednego z mężczyzn niestety nie udało się uratować.

Zastępy JOP zostały zadysponowane do pożaru w pustostanie w Częstochowie przy ulicy Jana III Sobieskiego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru mieszkania na trzecim piętrze w pustostanie. W oknie mieszkania widoczne były dwie osoby, które zostały ewakuowane przy pomocy podnośnika mechanicznego, a następnie przewiezione do szpitala. 

Ze względu na przeprowadzone prace mające na celu zabezpieczenie budynku przed osobami trzecimi (zamurowane okna i drzwi) dostęp do budynku w pierwszej fazie działań był możliwy wyłącznie poprzez podnośnik i drabinę mechaniczną. W późniejszej fazie zlokalizowano wejścia do budynku przez otwory okienne na parterze. Jedno wejście poprzez otwarcie okna od strony frontu budynku i poprowadzeniu jednej linii gaśniczej po klatce schodowej oraz drugiego wejścia poprzez wyważenie i wybicie okna od strony placu wewnętrznego kamienicy i dotarciu do drugiej klatki schodowej po której poprowadzono drugą linię gaśniczą. Obie klatki schodowe prowadziły do mieszkania objętego pożarem.

Działania JOP polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- ewakuacji dwóch osób z mieszkania objętego pożarem przy pomocy podnośnika mechanicznego,

- podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu z drabiny i podnośnika mechanicznego,

- otwarciu drzwi wejściowych do budynku (w tylnej części budynku).

- podaniu dwóch prądów wody w natarciu po klatce schodowej do mieszkania,

- ugaszeniu pożaru,

- oddymieniu i przeszukaniu pomieszczeń objętych pożarem.

W akcji ratowniczej brały udział m.in. zastępy Szkolnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej:  GBA 2.7/16, GCBA 5/32, SH-25.

 

Galeria zdjęć

Pożar w "Domu Księcia"
Pożar w "Domu Księcia"
Pożar w "Domu Księcia"
Pożar w "Domu Księcia"

Additional information