Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony

przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Odszedł na wieczną służbę Śp. asp. Łukasz Migoń absolwent XIX Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że na wieczną służbę odszedł nasz Kolega Śp. asp. Łukasz Migoń – dowódca zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Śląskiej.

Śp. Łukasz Migoń swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął 1 września 2015 r., kiedy to rozpoczął naukę zawodu strażaka w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Równo dwa lata po ukończeniu Szkoły podjął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej na stanowisku starszego ratownika w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Śp. Łukasz Migoń dał się poznać jako dobry kolega i zaangażowany strażak. W trakcie służby w Komendzie Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej brał udział w wielu akacjach ratowniczo-gaśniczych, podczas których wykazał się profesjonalizmem i odwagą. Wielokrotnie reprezentował swoją jednostkę w zawodach w sportach pożarniczych a także w turniejach piłki nożnej halowej. Był członkiem Kompanii Honorowej Państwowej Straży Pożarnej województwa dolnośląskiego.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się dnia 19 lutego 2022 roku o godz. 12:00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej przy ul. Targowej 2 w Mstowie.

Additional information