Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


30 lecie CS PSP

Z Parą Prezydencką odnawiamy las

Akcja #sadzimyMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką 26 kwietnia 2019 r.

Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100–lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95–letniej historii Lasów Państwowych – nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.

Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował Prezydent Andrzej Duda, podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Wskazywał, że akcja jest elementem polityki ochrony klimatu.

W dniu 15 października 2022 r. w Nadleśnictwie Herby kadeci Dziennego Studium Aspirantów PSP w Częstochowie uczestniczyli w akcji odnowienia lasu. W wyniku zaangażowania strażaków, zostało posadzonych 800 sadzonek lipy, co da początek nowej uprawie leśnej. Po zakończonej pracy kadeci oraz opiekunowie skorzystali z poczęstunku zorganizowanego przez pracowników Nadleśnictwa.

Nadzór nad pracami po stronie nadleśnictwa prowadził leśniczy Krzysztof Wołczyk, a opiekunem grupy z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie był mł. bryg. Arkadiusz Omazda.

Galeria zdjęć

Z Parą Prezydencką odnawiamy las
Z Parą Prezydencką odnawiamy las
Z Parą Prezydencką odnawiamy las
Z Parą Prezydencką odnawiamy las