Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


30 lecie CS PSP

Zaproszenie na Ślubowanie kadetów XXVII Turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

W dniu 13 października 2023 roku o godzinie 12:00 w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie odbędzie się uroczystość ŚLUBOWANIA kadetów XXVII turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Ślubowanie będzie poprzedzone uroczystą Mszą Świętą o godz. 9:30 w Bazylice na Jasnej Górze.

Przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które kadeci rozpoczęli 1 września, to doskonały sprawdzian dla siły charakteru, wytrwałości, współpracy ramię w ramię strażaków. Egzamin ten zdali celująco. Złożenie przysięgi jest momentem szczególnym, składa się bowiem ślubowanie pewnym wartościom – przed Komendantem, na sztandar Szkoły, w obecności władz i najbliższych. Od tego dnia, nowo zaprzysiężeni strażacy będą zobowiązani do postępowania w swoim życiu zgodnie ze słowami roty ślubowania.

Niewiele jest zawodów, gdzie składana jest przysięga. Wypowiada się między innymi te słowa roty:

„..... być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia .....” - to słowa, które zobowiązują.

Do przysięgi przystąpi 60 kadetów, w tym jedna kobieta, a tym samym zwiększą się szeregi funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Kadeci są w pełni świadomi, że przyjdzie im pełnić służbę trudną, nie raz niosącą zagrożenie zdrowia i życia, ale także służbę niosącą ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego i osobistego. Podczas niespełna dwuletniego okresu kształcenia, młodzi adepci pożarnictwa będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz profesjonalne przygotowanie w zawodzie technika pożarnictwa, w którym przyjdzie pełnić im służbę.

Serdecznie zapraszamy rodziny, znajomych słuchaczy, a także wszystkich sympatyków służb ratowniczych.

Z wydarzenia będzie prowadzona na żywo transmisja na szkolnym kanale YouTube. Uroczystość ŚLUBOWANIA będzie tłumaczona na język migowy.

ZAPRASZAMY !