ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA

Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach – Sky Tower Run 2018

26 maja 2018 r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach w najwyższym budynku w Polsce – Sky Tower.

Zawody polegały na indywidualnym pokonaniu 49 pięter budynku w pełnym umundurowaniu bojowym z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych. Zawodnicy mieli do pokonania 1142 schody z metą na wysokości 212 metrów.

Najlepszy zawodnik z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, kdt Maciej Celuch, z czasem 10:51 zajął 10 miejsce.

Kolejni reprezentanci CS PSP zajęli następujące miejsca:

• kdt Piotr Wziątek z czasem 12:23 - 22 miejsce,
• kdt Adrian Komar z czasem 13:26 - 32 miejsce,
• st. kpt. Kamil Piotrowski z czasem 14:10 - 39 miejsce,
• kdt Mateusz Wólczyński z czasem 14:59 - 43 miejsce,
• kdt Jakub Michalski z czasem 15:55 - 45 miejsce.

Warto zaznaczyć, że wyzwania tego podjęło się i ukończyło tylko 83 strażaków z całej Polski, z czego 51 w pełnym umundurowaniu bojowym. W całych mistrzostwach wzięło udział 868 zawodników wraz z aktualnym mistrzem świata w biegu po schodach Piotrem Łobodzińskim, który 49 pięter pokonał w czasie 4 minut 57 sekund.