Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Wycieczka dydaktyczna do Poznania kadetów XXI Turnusu Dziennego Studium Aspirantów PSP

W dniach 16-18.11.2018 r. odbyła się wycieczka do Poznania, której hasłem przewodnim było "Historia Poznania, początki państwa polskiego".

Udział w wycieczce wzięli kadeci XXI turnusu DSA, którzy zasłużyli się w pracach na rzecz szkoły, w nauce, a także członkowie Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi, którzy mieli największą ilość oddanych litrów krwi w ciągu roku. Wycieczka miała na celu uczczenie 100-lecia Niepodległości Polski. Głównym koordynatorem wycieczki był mł. bryg. Konrad Ujma.

Zwiedzanie rozpoczęto od Ostrowa Tumskiego, w którym znajduje się Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. W trakcie zwiedzania kadeci wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat początków powstania państwa polskiego, biorąc czynny udział w rozmowie z panią przewodnik. Kolejnym punktem wycieczki było wejście do ICHOTU - Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, a zaraz po tym zwiedzanie starego miasta. W godzinach późno wieczornych udaliśmy się w kierunku Bolechowa do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 8 ,w której znajdowało się miejsce zakwaterowania. Dzień dopełniła wspólna kolacja oraz śpiewanie pieśni patriotycznych.

Celem kolejnego dnia było szczegółowe zwiedzanie starego miasta m.in.: Wzgórza Przemysława wraz z Zamkiem Królewskim, pierwszej strażnicy, renesansowego ratuszu, Pałacu Górków oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Jedną z atrakcji było zobaczenie koziołków na wieży Poznańskiego Ratusza, które są wizytówką Poznania.  Jako kibice piłki nożnej odwiedziliśmy też stadion Lecha Poznań. Wieczorem udaliśmy się na zwiedzanie jarmarku świątecznego pn. „Betlejem Poznańskie’’.

Celem ostatniego dnia było zwiedzanie Dzielnicy Cesarskiej, gdzie znajdują się miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim, a także Muzeum Czerwca 1956 roku oraz miejsce związane z rozwiązaniem tajemnicy enigmy przez polskich kryptologów.

Galeria zdjęć

Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna