Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

 UWAGA!

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19 Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej
podjął decyzję, iż wszystkie szkolenia dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej, zaplanowane do końca 2020 roku,
realizowane będą wyłącznie w formie zdalnej.


 

 

Uroczyste pożegnanie ze służbą asp. sztab. Mariusza Świerczyńskiego

W dniu 31 lipca 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej asp. sztab. Mariusza Świerczyńskiego – funkcjonariusza Wydziału Technicznego Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

W imieniu wszystkich pracowników oraz swoim własnym Komendant Centralnej Szkoły PSP mł. bryg. Piotr Placek złożył serdeczne słowa podziękowania za wieloletnią służbę i współpracę.

Pełniąc służbę w Centralnej Szkole PSP asp. sztab. Mariusz Świerczyński dał się poznać jako bardzo dobry strażak, sumienny pracownik, godny zaufania człowiek. Jego postawa, ofiarna i rzetelna służba oraz pełne zaangażowanie w realizację powierzonych zadań są godne naśladowania. Dziękując za ofiarną służbę, życzono naszemu koledze aby dalsze dni dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku oraz przynosiły wiele nowych, pozytywnych doświadczeń. Był sympatykiem sportu. Angażował się w szkolną sekcję piłki nożnej, organizował treningi, turnieje, dbał o wyposażenie zawodników w sprzęt. Wraz ze szkolną drużyną zdobywał wielokrotnie medale i wyróżnienia. Żegnamy świetnego strażaka, ale i kolegę, który był nie tylko doskonałym strażakiem ale też dobrym kolegą. Potrafił znaleźć wspólny język ze wszystkimi strażakami, niezależnie od ich stopnia służbowego czy wieku. Zawsze służył radą i pomocą. Skromny i pracowity, tak najkrócej można opisać naszego kolegę. Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie - mł. bryg. Piotr Placek, podziękował asp. sztab. Mariuszowi Świerczyńskiemu za ogrom pracy, jaki ten wykonał przez 21 lat służby w PSP.

Przebieg kariery zawodowej:

Pan asp. sztab. Świerczyński Mariusz pracuje zawodowo od 1 lipca 1998 r. Od początku swojej pracy związany jest z ochroną przeciwpożarową. W latach 1998-1999 pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia PSP w Częstochowie, ostatnio na stanowisku młodszego ratownika – kierowcy.
Pracownikiem Centralnej Szkoły PSP był od 1 stycznia 2000 r.

  • Początkowo pełnił służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w systemie zmianowym.
  • Od roku 2015 pełnił służbę w systemie codziennym w Wydziale Technicznym CS PSP.

Wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Największe z nich to: w dniach 28-29 stycznia 2006 r. brał czyny udział, w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP, podczas akcji ratowniczej usuwania skutków katastrofy budowlanej w Chorzowie. Asp. sztab. Mariusz Świerczyński, działając w ekstremalnych warunkach, wykazał się odwagą i profesjonalizmem oraz umiejętnością współdziałania z innymi służbami. Ponadto brał udział w usuwaniu skutków trąby powietrznej w 2007 i 2008 roku w okolicach Częstochowy.

Mariusz, życzymy Ci powodzenia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
Koleżanki i koledzy z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

 

Additional information

OgłoszeniaKursy_PPOŻCzujka


#NieKłamRatownikom – pomóż nam pomagać innym


 

Koronawirus
Informacje i zalecenia


 

Nie wypalaj traw – nie zabijaj!


 

Film o CS PSP w Częstochowie


Film o SA PSP w Poznaniu


Film instruktażowy prezentujący mechanizm działania skokochronu


Baza_wiedzy


FundacjaPSP

Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom PSP oraz Członkom ich Rodzin


 Logo PSP

Apel KM PSP Gdańsk


 Apel

 

Apel Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych woj. świętokrzyskiego


  Pomoc