Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Zaproszenie na Ślubowanie Słuchaczy XXIII Turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

W dniu 11 października 2019 roku o godzinie 12.00 na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbędzie się uroczystość ŚLUBOWANIA słuchaczy XXIII turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Ślubowanie będzie poprzedzone uroczystą Mszą Świętą o godz. 10.00 w Bazylice na Jasnej Górze.

Okres unitarny to doskonały sprawdzian dla siły charakteru, wytrwałości, współpracy ramię w ramię przyszłych strażaków. Egzamin ten zdali celująco. Złożenie przysięgi jest momentem szczególnym, składa się bowiem ślubowanie pewnym wartościom – przed Komendantem, na sztandar Szkoły, w obecności władz i najbliższych. Od tego dnia, nowo zaprzysiężeni strażacy będą zobowiązani do postępowania w swoim życiu zgodnie ze słowami roty ślubowania. Niewiele jest zawodów, gdzie składana jest przysięga. Wypowiada się między innymi te słowa roty: „......być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia .....” - to słowa, które zobowiązują. Do przysięgi przystąpi 94 słuchaczy w tym dwie kobiety, po złożeniu Ślubowania zostaną przyjęci w poczet kadetów CS PSP, a tym samym zwiększą szeregi funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Serdecznie zapraszamy rodziny, znajomych słuchaczy, a także wszystkich sympatyków służb ratowniczych. Ten wyjątkowy dzień zbiega się jednocześnie z XXV-leciem istnienia Centralnej Szkoły PSP i będzie doskonałą okazją do zaprezentowania nowoczesnego sprzętu jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna.

ZAPRASZAMY !

Galeria zdjęć

Zaproszenie na Ślubowanie Słuchaczy XXIII Turnusu Studium DSA
Zaproszenie na Ślubowanie Słuchaczy XXIII Turnusu Studium DSA

Additional information