Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Honorowi krwiodawcy z Centralnej Szkoły na wycieczce dydaktycznej

W dniach 18-20.10.2019 r. kadetki i kadeci XXII turnusu Dziennego Studium Aspirantów wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Krakowa oraz Zakopanego.

Wyjazd był nagrodą i podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy czynnie działają w Szkolnym Klubie Honorowego Dawcy Krwi. Celem wyjazdu było poznanie miejsc szczególnych w historii Polski oraz propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. Koordynatorem wyjazdu był mł. kpt. Adam Minkina.

Uczniowie wraz z kadrą podczas wizyty w Krakowie zwiedzili m.in.: Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto, Muzeum Katedralne oraz Groby Królewskie. Szczególnym punktem wyjazdu było wejście do krypty i oddanie hołdu śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii Kaczyńskiej oraz innym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

W Zakopanem kadeci wraz z kadrą zwiedzili Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, gdzie zapoznali się ze strukturą organizacyjną stowarzyszenia, sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczych oraz specyfiką pracy ratownika górskiego. W ramach propagowania aktywnego i zdrowego trybu życia odbyli również całodniową pieszą wycieczkę górską do Doliny Pięciu Stawów oraz Morskiego Oka.

Apelujemy:

Pamiętaj, Twoja krew może uratować komuś życie!

Krwiodawstwo jest oparte na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Krwiodawca nie otrzymuje za oddaną krew i jej składniki pieniędzy. Jednak w ramach podziękowania zostały stworzone uprawnienia, które mają, które mają być wyrazem wdzięczności za oddaną cząstkę siebie. W zależności od uprawnienia dotyczą one honorowych dawców krwi lub dawców z tytułem „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

W imieniu Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi i Komendanta Centralnej Szkoły wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję krwiodawstwa, pragniemy złożyć słowa podziękowania i wdzięczności za oddaną krew oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach, jakie odbędą się w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie.

Galeria zdjęć

Honorowi krwiodawcy z CS PSP na wycieczce dydaktycznej
Honorowi krwiodawcy z CS PSP na wycieczce dydaktycznej
Honorowi krwiodawcy z CS PSP na wycieczce dydaktycznej
Honorowi krwiodawcy z CS PSP na wycieczce dydaktycznej
Honorowi krwiodawcy z CS PSP na wycieczce dydaktycznej
Honorowi krwiodawcy z CS PSP na wycieczce dydaktycznej

Additional information