Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Uroczystości 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodziliśmy w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej oraz na terenie miasta Częstochowy.

W dniu 8 listopada 2019 r. Z-ca Komendanta Szkoły st. bryg. Paweł Borówka wraz z Radą Kadetów brał udział w rekonstrukcji wydarzeń strajku ostrzegawczego „Solidarności” z dnia 11 listopada 1980 r. Rekonstrukcja „Ikar – stan wyjątkowy” została zaprezentowana w świetlicy „Ikar”, przy budynku MPK w Częstochowie. Protest został zorganizowany po wprowadzeniu przez ówczesnego wojewodę częstochowskiego stanu wyjątkowego w województwie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie.

W dniu 11 listopada 2019 r. o godzinie 12.00 kompania honorowa Szkoły uczestniczyła we Mszy Świętej za Ojczyznę celebrowaną przez Ks. Arcybiskupa Wacława Depo w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny. Kadeci uczcili pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie służąc wolnej Polsce i złożyli kwiaty przy pomnikach: Józefa Piłsudskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, na grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy tablicy Smoleńskiej na Jasnej Górze. W godzinach popołudniowych strażacka młodzież brała udział w obchodach Dnia Niepodległości zorganizowanych przez Urząd Miasta Częstochowy na placu Biegańskiego, gdzie odbyła się główna uroczystość z odczytaniem Apelu Pamięci.

Na terenie Centralnej Szkoły PSP w dniu 11 listopada 2019 r. sekcja wysokościowa zawiesiła flagę Polski na wysokości 40 metrów nad ziemią, na maszcie nadajnika radiowego. W dniu 12 listopada o godz. 7.45 miał miejsce uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu Komendant szkoły mł. bryg. Piotr Placek odczytał list Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz wręczył kadetom awanse na wyższe stopnie służbowe. W czasie apelu odbyła się także uroczysta zmiana służby.

Galeria zdjęć

Additional information