Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

JRG

Interwencje JRG

Zdarzenia drogowe z dn. 24.10.2017

W dniu 24.10.2017 r. zastępy JRG CS PSP kilkukrotnie dysponowane były przez SKKM w Częstochowie do zdarzeń drogowych.

W miejscowości Starcza w wyniku nie zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kierowca Mercedesa A 170 nie zatrzymał się na skrzyżowaniu na drodze podporządkowanej ze znakiem STOP doprowadzając do zderzenia z samochodem Opel Vectra. Poszkodowana jedna osoba została zabrana przez ZRM PR Cz-wa do Szpitala. Na miejscu działały zastępy GCBA 5/32 i SCRt. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym. Odłączono zasilanie w pojazdach i dokonano sorbcji płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdni w obrębie skrzyżowania. Dalsze postępowanie prowadzi Policja.

Galeria zdjęć

Zdarzenie drogowe - Starcza
Zdarzenie drogowe - Starcza

W Częstochowie na ul.Równoległej na śliskiej drodze panowanie nad kierownicą stracił kierowca motoroweru. Nie doznał urazów ciała. Zdarzenia powstało na skutek awarii w samochodzie osobowym, który kilkadziesiąt sekund wcześniej przejeżdżał tą drogą, u którego doszło do wyrzucenia oleju silnikowego na skutek złego zamontowania filtru oleju. Na miejscu działały zastępy GCBA 5/32 i SCRt. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do sorbcji rozlanego oleju na jezdni. Dalsze postępowanie prowadzi Policja.

Galeria zdjęć

Zdarzenie drogowe - ul. Równległa
Zdarzenie drogowe - ul. Równległa

Późnym popołudniem samochody SCRt i SCRd zadysponowano na trasę DK-1 w kierunku Warszawy. Na wysokości miejscowości Szczepocice Prywatne zderzyły się samochody ciężarowe. Kierowca z samochodu ciężarowego DAF /czerwona kabina/ został zabrany przez ZRM do Szpitala w Radomsku. Po dojeździe na miejsce w wyniku ustalań z Policją okazało się, że zdarzenie jest już na terenie powiatu radomszczańskiego. Dalsze działania prowadzone były przez PSP i Policję z Radomska.

Galeria zdjęć

Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1
Zdarzenie drogowe - DK1

Film pokazuje dojazd na miejsce zastępów ratowniczych – większość kierowców starała się zjechać z jezdni tworząc tzw. Korytarz Ratunkowy. Znaleźli się niestety i tacy, którzy zawracali i jechali pod prąd, niejednokrotnie stając na wprost samochodom pożarniczym, które docierały do miejsca zdarzenia.

Postawa taka zasługuje na naganę i może się przyczynić do jeszcze większego rozmiaru tragedii, aniżeli ta które już powstała w wyniku pierwotnego mechanizmu zdarzenia.

 

 

Additional information