Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Medale na IX Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych

W dniach od 29 września do 8 października w Torrevieja w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych.

Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie reprezentował bryg. Dariusz Andryszkiewicz, który zdobył trzy złote medale oraz asp. Aleksander Niczke, który wywalczył złoty i srebrny medal.

Organizowane co dwa lata zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród aktywnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych: strażaków, policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych z całej Europy.

W tegorocznych mistrzostwch udział wzięło blisko 5 tysięcy uczestników z 40 krajów. Zawodnicy rywalizowali w 50 konkurencjach. Z bardzo dobrej strony pokazał się brygadier Dariusz Andryszkiewicz na co dzień pełniący służbę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, który stanął w szranki z rywalami w trzech odmianach bilarda. Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji znalazł się trzykrotnie na podium zdobywając trzy złote medale. Czy bilard ma coś wspólnego ze służbą w  straży pożarnej? To doskonały sposób na ćwiczenie precyzji, koncentracji, dokładności, systematyczności oraz ćwiczenie opanowania emocji. Gra w bilard wymaga cierpliwości i myślenia, co przyczynia się do rozwijania naszego umysłu. Dlatego właśnie bilard jest jedną z dyscyplin tych mistrzostw.

Aspirant Aleksander Niczke grając w siatkówkę w hali wraz z Reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej wywalczył złoty medal. W finałowym spotkaniu Polacy pokonali gospodarzy imprezy – zespół z Hiszpanii. To kolejny sukces naszego strażaka, po wywalczeniu Mistrzostwa Olimpijskiego WPFG w Kanadzie. Aleksander Niczke wywalczył dodatkowo srebrny medal grając w siatkówkę plażową.

Olimpiada była szansą na pokazanie swoich umiejętności, ale także świetną okazją do wymiany doświadczeń z funkcjonariuszami z całej Europy. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem Fair Play.

Galeria zdjęć

Medale na IX Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych
Medale na IX Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych
Medale na IX Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych
Medale na IX Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych

Additional information