Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi w CS PSP

W dniu 13.02.2024 r. Szkolny Klub HDK/PCK przy Centralnej Szkole PSP we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zorganizował pierwszą w tym roku akcję honorowego oddawania krwi.

W jej udział tradycyjnie zaangażowała się kadra Szkoły, kadeci z I i II kompanii DSA oraz uczestnicy Szkolenia Podstawowego w Zawodzie Strażak Nr 1/2024. Dzięki dużemu zainteresowaniu, krew w tym dniu oddało 40 osób, co łącznie dało 18000 ml krwi pełnej. Co warte dodania, swoją przygodę z honorowym krwiodawstwem w tym dniu rozpoczęło aż 10 osób, którym serdecznie gratulujemy ich pierwszej donacji.

W naszych planach na ten rok jest zorganizowanie kolejnych akcji, które będą miały na celu propagowanie idei niesienia bezinteresownej pomocy dla osób potrzebujących.

W imieniu Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi PCK przy Centralnej Szkoły PSP wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję krwiodawstwa, pragniemy złożyć słowa podziękowania i wdzięczności za oddaną krew oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Jesteśmy po to by pomagać!

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Cieszymy się, że tylu chętnych zdecydowało się wziąć udział w organizowanej przez nas inicjatywie.

Galeria zdjęć

Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi w CS PSP
Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi w CS PSP
Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi w CS PSP
Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi w CS PSP

Additional information