Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP. Udział w obchodach w Święcie Narodowym Trzeciego Maja połączony z wizytą u pary prezydenckiej

W dniu 3 maja 2024 r. na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy funkcjonariusze Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zostali zaszczyceni zaproszeniem na udział w Święcie Narodowym Trzeciego Maja w 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Obchody rocznicy rozpoczęły się punktualnie o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Oprócz pary prezydenckiej na uroczystość przybyli m.in. marszałek Sejmu Szymon Hołownia, przedstawiciele rządu - wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, minister sprawiedliwości Adam Bodnar i przedstawiciele generalicji wraz z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariuszem Feltynowskim oraz Rektorem-Komendantem APoż. bryg. dr inż. Tomaszem Klimczakiem, prof. Uczelni.

Nasi strażacy na czele z Komendantem Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie bryg. Jarosławem Jankowskim po uroczystościach na Placu Zamkowym zostali zaproszeni do pałacu prezydenckiego, gdzie usłyszeli słowa uznania zarówno dla nich, jak i wszystkich strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wyróżnienie dla naszych strażaków jest efektem ich zaangażowania w cykl szkoleń dla przedstawicieli ukraińskich służb ratowniczych, które były koordynowane i organizowane przez Państwową Strażą Pożarną oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy m.in. z Centralną Szkołą PSP w Częstochowie.

Z inicjatywy Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy oraz Małżonki Prezydenta Ukrainy, Pani Ołeny Zełenskiej odbyły się szkolenia jednostek ukraińskiej ochotniczej straży pożarnej w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych, a także praktycznych aspektów tworzenia ochotniczych jednostek na terytorium Ukrainy. Uczestnicy warsztatów wysoko ocenili możliwość wymiany doświadczeń z polskimi strażakami, którą zyskali podczas wizyt w jednostkach państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Wykaz osób z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie biorących udział w organizacji szkoleń ukraińskich strażaków, którzy zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego:

  • bryg. Jarosław Jankowski - Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie,
  • st. bryg. Roman Ławiński - Naczelnik Wydziału Technicznego Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie,
  • st. asp. Paweł Pietryka - ratownik-kierowca,
  • st. asp. Grzegorz Sikorski - ratownik-kierowca,
  • st. asp. Wojciech Milczarek - ratownik-kierowca,
  • st. asp. Sławomir Kasprzyk - ratownik-kierowca,
  • mł. asp. Michał Jarząb - ratownik-kierowca,
  • sekc. Paweł Turek - ratownik-kierowca.

Informacja tekstowa: CS PSP
Zdjęcia: CS PSP, Przemysław Keler/KPRP, Marek Borawski/KPRP

Galeria zdjęć

Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP
Wyróżnienie dla funkcjonariuszy CS PSP

Additional information