Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Kolejna zbiórka krwi w CS PSP

W dniu 07.05.2024 r. Szkolny Klub HDK/PCK przy Centralnej Szkole PSP we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zorganizował kolejną w tym roku akcję honorowego oddawania krwi.

W jej udział tradycyjnie zaangażowała się kadra Szkoły, kadeci I kompanii DSA oraz uczestnicy Szkolenia Podstawowego w Zawodzie Strażak Nr 2/2024. Chęć oddania krwi w tym dniu zadeklarowało 30 osób. Dopuszczonych zostało 20 krwiodawców, co łącznie dało 9000 ml krwi pełnej.

W naszych planach na ten rok jest zorganizowanie kolejnych akcji, które będą miały na celu propagowanie idei  niesienia bezinteresownej pomocy dla osób potrzebujących. W imieniu Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi PCK przy Centralnej Szkoły PSP wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję krwiodawstwa, pragniemy złożyć słowa podziękowania i wdzięczności za oddaną krew oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Jesteśmy po to aby pomagać!

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Cieszymy się, że tylu chętnych zdecydowało się wziąć udział w organizowanej przez nas inicjatywie.

Galeria zdjęć

Kolejna zbiórka krwi w CS PSP
Kolejna zbiórka krwi w CS PSP
Kolejna zbiórka krwi w CS PSP
Kolejna zbiórka krwi w CS PSP
Kolejna zbiórka krwi w CS PSP
Kolejna zbiórka krwi w CS PSP

Additional information