Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  34 378 53 00,  fax:  34 378 53 32,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150123657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Wizyta czeskiej delegacji strażaków w CS PSP

W dniu 22 listopada 2017 r. Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odwiedziła 11 osobowa delegacja strażaków z Ołomuńca z Republiki Czeskiej. W składzie czeskiej grupy znaleźli się funkcjonariusze operacyjni, a także dyspozytorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego obsługujący nr alarmowy 112.

Czescy strażacy gościli w Polsce w związku z projektem pn. „Bezpieczne Pogranicze" realizowanym w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, którego liderem jest Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

W trakcie pobytu w Centralnej Szkole PSP czeska delegacja miała możliwość spotkania się z Komendantem Szkoły Panem mł. bryg. Piotrem Plackiem, który zapoznał ich ze strukturą Szkoły oraz realizowaną działalnością dydaktyczną. Nasi goście wizytowali m.in. pracownie przedmiotowe, laboratoria oraz szkolny poligon pożarniczy.

Ze szczególnym zainteresowaniem goście oglądali sprzęt będący na wyposażeniu Szkolnej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Duże zaciekawienie wzbudziły także informacje dotyczące funkcjonowania stanowisk kierowania, zasad dysponowania sił i środków do zdarzeń omawiane na przykładzie Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

Galeria zdjęć