Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


30 lecie CS PSP

Ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 08 marca 2018 roku w ramach akcji „ spoKREWnieni służbą” na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przy ulicy Sabinowskiej 62 odbędzie się akcja poboru krwi. Organizatorem akcji jest Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi działający na terenie naszej placówki.

Celem organizowanej akcji jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez honorowe oddanie krwi, jak również stworzenie dogodnych warunków systematycznego oddawania krwi pełnej oraz pozyskiwania potencjalnych kandydatów na dawcę szpiku kostnego. Pamiętaj, Twoja krew może uratować komuś życie !!! Bez zapasów krwi, szanse na przeżycie pacjentów po amputacjach oraz urazach wielonarządowych drastycznie spadają. W pierwszym etapie hospitalizacji, jeszcze na oddziale ratunkowym poszkodowany potrzebuje od 2 do 4 jednostek krwi. Jednostka to 450 ml, czyli tyle ile oddaje krwiodawca podczas jednego około 15 minutowego pobrania krwi.

Cały proces pobrania krwi zostanie przeprowadzony w specjalistycznym autobusie stojącym na placu wewnętrznym w samym sercu CSPSP. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w godzinach od 8:00 do 13:00. Krwiodawca musi posiadać dowód osobisty oraz kilka godzin wcześniej powinien spożyć lekki posiłek.

Dla Ciebie, może to być tylko kilka minut a dla kogoś nowe życie. Nie zapomnij o tym…

Dla wszystkich oddających krew zapraszamy na darmowy posiłek regeneracyjny w żołnierskim stylu - grochówka!