Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


30 lecie CS PSP

Dzień otwarty w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie

W dniu 11 maja na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej miał miejsce dzień otwarty dla kandydatów dziennego studium aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Zainteresowani próbowali swoich sił w konkurencjach, jakie ich czekają już pod koniec czerwca podczas egzaminów wstępnych. Można było zwiedzić ponadto laboratoria szkolne, poligon pożarniczy oraz jednostkę ratowniczo-gaśniczą. Kadra i kadeci Szkoły służyli pomocą oraz udzielali wskazówek i informacji dotyczących zawodu strażaka.

Praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą. Oczywiście od strażaka wymagana jest odwaga, chęć niesienia pomocy poszkodowanym i gotowość do narażania własnego zdrowia i życia w razie konieczności. Specyfika pracy wymaga umiejętności pracy w grupie, współdziałania i umiejętności podporządkowania się rozkazom przełożonych. Wszystkim marzącym o wstąpieniu w szeregi Państwowej Straży Pożarnej życzymy powodzenia podczas tegorocznego naboru.

Galeria zdjęć

Dzień otwarty w CS PSP w Częstochowie
Dzień otwarty w CS PSP w Częstochowie
Dzień otwarty w CS PSP w Częstochowie
Dzień otwarty w CS PSP w Częstochowie
Dzień otwarty w CS PSP w Częstochowie