Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Wolne terminy na szkoleniach inspektorów ochrony przeciwpożarowej:

  • szkolenie e-learningowe w terminie 18.11 - 18.12. 2019 r.
  • szkolenie stacjonarne w terminie 04-08.11.2019 r. - I zjazd, 25-29.11.2019 r. - II zjazd

ZAPRASZAMY!

 


Sportowe zmagania

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kadeci CS PSP wzięli już udział w dwóch imprezach sportowych, które były takim rozruchem, przed głównymi zawodami sportowymi przypadającymi na okres jesienny.

Pierwsi zaczęli zawodnicy reprezentujący sport pożarniczy, którzy 3 września wystartowali w XII Podlaskim Turnieju w Dwuboju Pożarniczym. Ponieważ zawody odbyły się tuż po przerwie wakacyjnej to i forma naszych zawodników była jeszcze wakacyjna. Rekordów życiowych nie było, ale każdy start w zawodach ogólnopolskich dla młodych zawodników to ogromne doświadczenie, które ma zaowocować w przyszłości. Warunki startu w konkurencji drabina hakowa były mocno utrudnione z powodu padającego deszczu. Doświadczeni zawodnicy poradzili sobie w takich warunkach co widać po uzyskanym wyniku Bartka Siepietowskiego z woj. małopolskiego, który ustanowił rekord tamtejszej wspinalni z czasem 13,90 s. i wygrał całe zawody. Najlepszym zawodnikiem Centralnej Szkoły w tej konkurencji był Łukasz Bochen, z czasem 16,67 . Pozostali zawodnicy nie wystrzegli się drobnych błędów i ich czasy były nieco gorsze, choć widać że forma będzie rosła bo jest potencjał. W rozgrywanej tego samego dnia konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m aura była już bardziej łaskawa bo opady ustały i mieliśmy naprawdę ciekawe biegi z bardzo dobrymi czasami. Wygrał Przemysław Żydaczek z woj. warmińsko mazurskiego z czasem 16,67 s. Naszym najlepszym zawodnikiem był Wiktor Woś z czasem 18.88 s. W zawodach brało udział 105 zawodników reprezentujących 12 drużyn.

Drużyna CS PSP w Częstochowie wystąpiła w składzie: Łukasz Bochen, Mikołaj Płatek, Mariusz Rutkowski, Mateusz Lazarek, Wiktor Woś, Cezary Żurawski, Adam Łagowski.

Warto wspomnieć, że znakomite wyniki zawodów były ustanowione przez reprezentantów Polski w sporcie pożarniczy, dla których był to ostatni krajowy sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata do Saratova w Rosji. Mistrzostwa odbędą się  11 - 14 września 2019 r.

Drugimi zawodami 7 września były zmagania w postaci rozgrywek piłkarskich w ramach V Turnieju Służb Mundurowych na sztucznym boisku typu „orlik” w Ozorkowie. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn reprezentujących straż pożarną, wojsko, policję i służbę więzienną. Rozgrywki podzielono na dwie grupy po 4 zespoły, dwie najlepsze drużyny z grupy wychodziły do półfinały i już walczyły o medale. Drużyna Centralnej Szkoły fazę grupową przeszła jak burza wygrywając wszystkie 4 mecze. Z więziennictwem Garbalin wygraliśmy 4:1, z 23 Bazą Lotnictwa Transportowego w Mińsku Mazowieckim wygraliśmy 4:1 i z 8 Bazą Lotnictwa Transportowego Kraków wygraliśmy 2:1. Wydawało się że sukces jest tuż tuż, a przynajmniej podium. Szybkie i łatwe zwycięstwa chyba uśpiły naszą drużynę. Mecz o wejście do finału przegraliśmy 2:0 z drużyną policji, natomiast mecz pocieszenia czyli o trzecie miejsce również przegraliśmy 3:2 choć do połowy meczu prowadziliśmy 2:0. Zabrakło chłodnej głowy, koncentracji i taktycznej rozgrywki. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.

Drużyna CS PSP w Częstochowie wystąpiła w składzie: Krawczyk Marek, Śmieja Marcin, Boral Adrian, Rejnuś Błażej, Lipiński Marcin, Suski Jakub, Glin Krzysztof, Trochimiuk Tomasz, Mańka Patryk, Szklarek Dawid.

Równocześnie z rozgrywanym turniejem, w sąsiedztwie boiska odbywał się interesujący piknik służb mundurowych, gdzie można było obejrzeć  wystawy sprzętu militarnego i pokazy działalności formacji mundurowych. Można było zjeść wojskową grochówkę, skosztować regionalnych wypieków, przejechać się czołgiem, czy pooglądać wojskowe karabiny i pistolety. Każda formacja mundurowa wystawiała namioty promujące swoją pracę i działalność. Nasza Szkoła również wystawiła namiot promocyjny, z którego rozdawane były ulotki i foldery oraz udzielano informacji jak zostać strażakiem.

Galeria zdjęć

Additional information