ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA

Sukces mundurowej pary Brożyniak/Janiak w rozgrywkach piłki plażowej w World Tour w Doha

Duży sukces odniosła polska mundurowa para, strażak Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie asp. Jędrzej Brożyniak i szer. Wojska Polskiego Piotr Janiak.

Wygrali oni zaliczany do cyklu World Tour turniej Aspire Beach Volleyball Cup. W finale po zaciętym meczu biało-czerwoni pokonali parę z Rosji, Bakhnar/Bogatow.

Zmagania Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak rozpoczęli od dwóch meczów kwalifikacyjnych. Bez problemów rozprawili się w nich najpierw z parą z Australii Piper/Halley. Potem w polskim pojedynku okazali się lepsi od duetu Groszek/Lewandowski. W fazie grupowej Brożyniak i Janiak najpierw okazali się lepsi w dwóch setach od reprezentantów gospodarzy Mahmoud/Samomud. Walki jednak nie brakowało. Polacy wygrali odpowiednio 21:19 i 21 :17. Pierwszego seta w turnieju stracili z reprezentantami Gambii, przegrali go dopiero na przewagi (21:23). Potem jednak już kontrolowali boiskowe wydarzenia, zwyciężyli w dwóch ostatnich partiach 21:16 i 15:11.

O półfinał Polacy powalczyli z japońską parą Shoji/Kurasaka. Gładko przegrali pierwszego seta (11:21). Powtórzył się jednak scenariusz z ostatniego meczu grupowego. Polacy szybko opanowali sytuację i przejęli kontrolę nad wydarzeniami (21:14, 15:6). Półfinałowy mecz z parą ze Szwecji zaczęli od pewnie wygranego seta (21:13), w drugim secie lepiej zaprezentowali się jednak siatkarze plażowi ze Skandynawii. W tie-breaku walki nie brakowało, ale to Polacy zachowali więcej zimnej krwi.

Finałowymi rywalami Brożyniaka i Janiaka byli Rosjanie, Bakhnar/Bogatow. Biało-czerwonym wejście w mecz zajęło trochę czasu, Rosjanie wygrali pierwszego seta. W kolejnej odsłonie to Polacy byli lepsi w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Doprowadzili tym samym do tie-breaka. W nim walki nie brakowało, ale to Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak okazali się zwycięscy i tym samym zdobyli złote medale.