Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

JRG

Interwencje JRG

Pożar autobusu

W dniu 24.02.2018 r. ok. godz. 18:20 Stanowisko Kierowania Komendant Miejskiego w Częstochowie zadysponowało z JRG CS PSP zastępy GBA 2,7/16 i GCBA 4/32 do pożaru autobusu w Częstochowie na ul. Sabinowskiej. Dojazd zastępów trwał niecałą minutę – zdarzenie miało miejsce nieopodal Centralnej Szkoły PSP – przystanek MPK na ul. Sabinowskiej / Bema.

Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy zastały rozwinięty pożar w okolicy komory silnika autobusu Mercedes z częstochowskiego MPK, którego kierowca po zauważeniu pożaru pojazdu, czym prędzej zatrzymał autobus w bezpiecznym miejscu i ewakuował wszystkich pasażerów /ok.20 osób/.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymania ruchu kołowego na odcinku ul. Sabinowskiej oraz podaniu prądu gaśniczego w natarciu na miejsce pożaru. Do gaszenia pożaru wykorzystano prąd piany wytworzony przez System Piany Sprężonej /SPS 2400/ CAFS z samochodu GBA 2,7/16. Dzięki wysokiej jakości piany i szybkości działania systemu CAFS bardzo szybko udało się zlokalizować pożar /powstrzymać rozprzestrzenianie się/. Ratownicy w sprzęcie ODO wykonali dostęp podręcznym sprzętem burzącym do komory silnika oraz przeszukali pojazd, upewniając się, że nie ma osób poszkodowanym w autobusie.

Na miejsce przybyły kolejne dwa zastępy z JRG 2 KM PSP Częstochowa.

System CAFS umożliwia bardzo szybkie podjęcie działania w sytuacji konieczności użycia piany gaśniczej. Czas uruchomienia systemu i pojawienia się piany na prądownicy do piany CAFS wynosi poniżej 20 sekund. Cechuje się bardzo niskim zużyciem wody i środka pianotwórczego (1 %).

Na ugaszenie pożaru zużyto 900 litrów wody i 9 litrów środka pianotwórczego.

Więcej zdjęć oraz opis reportera Czestochowa998 pod linkiem:  czestochowa998.pl

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć do artykułu.

Galeria zdjęć

Pożar autobusu
Pożar autobusu
Pożar autobusu
Pożar autobusu
Pożar autobusu
Pożar autobusu
Pożar autobusu

Additional information