Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


30 lecie CS PSP

Międzynarodowe zawody w Firefighter Combat Challenge

W dniu 19 sierpnia 2018 r. w Raciborzu odbyły się międzynarodowe zawody w Firefighter Combat Challenge podczas XXVI memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego.

Zawody polegały na wbiegnięciu na III piętro wieży z pakietem węży o wadze 19 kg, wciągnięciu pakietu wężowego o wadze 19 kg, zbiegnięciu z wieży, uderzaniu 4 kg młotem w 19 kg ciężar, slalomie oraz powrocie z nawodnioną linią wężową, a na koniec należało ciągnąć przez 30 metrów manekina o wadze 80 kg. Wszystkie etapy zawodnicy wykonywali w pełnym umundurowaniu bojowym z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych – dla urozmaicenia tym razem zastosowano butle stalowe.

Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej reprezentowali: st. kpt. Kamil Piotrowski oraz kadeci: Patryk Wyglenda, Piotr Wziątek, Kamil Zasępa, Daniel Picheta, Adrian Komar, Remigiusz Szymaniak. Najlepszy wyniki indywidualnie uzyskał kdt Piotr Wziątek z czasem 1,59 sek. uzyskując 17 miejsce wśród 76 zawodników. Dobrze zaprezentowały się sztafety z CS PSP, zajmując 6 i 8 miejsce wśród 15 drużyn. Warto dodać, że na podium na 3 miejscu stanął ubiegłoroczny absolwent z CS PSP mł. asp. Adam Derkowski reprezentujący KP PSP Racibórz.

Galeria zdjęć

Zawody Firefighter Combat Challenge
Zawody Firefighter Combat Challenge
Zawody Firefighter Combat Challenge
Zawody Firefighter Combat Challenge