Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2018 w Częstochowie

Kiedy w 2014 roku Parafia Ewangelicka w Częstochowie zorganizowała po raz pierwszy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, ani organizatorzy z proboszczem Adamem Glajcarem na czele, ani pomysłodawcy - dwoje młodych organistów Monika Lipka i Karol Mróz i Beata Młynarczyk, nie spodziewali się, że przedsięwzięcie to tak szybko zyska sobie miejsce w kalendarzu kulturalnym miasta.

Zachęceni zainteresowaniem odbiorców, wsparci przez mecenasów organizatorzy postanowili uczcić jubileuszową edycję festiwalu pięcioma koncertami. W uroczystym koncercie finałowym, który odbył się 26 sierpnia wystąpiła Orkiestra Kameralna Artis. W programie zatytułowanym Niepodległa 1918 - 2018 zabrzmiały utwory polskich kompozytorów oraz opracowane przez szefa orkiestry Jean Claude'a Hauptmana melodie najpiękniejszych, polskich pieśni patriotycznych. Wymienionym wyżej koncertom przysłuchiwali się kadeci i kadra Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Mieli tym samym okazję do słuchania pięknej muzyki ale też i do poznania ciekawych ludzi.

Organizatorzy wyróżnili wszystkie osoby, które od samego początku pomagały i wspierały Festiwal. Wśród wyróżnionych znalazła się Centralna Szkoła PSP w Częstochowie. Wyróżnienie na ręce Komendanta, mł. bryg. Piotra Placka wręczył proboszcz parafii ks. Adam Glajcar, podkreślając wkład i pomoc w organizację Festiwalu.

Podziękowania

Galeria zdjęć

Additional information