Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.: (34) 34-77-000, e-mail: cspspcz@cspsp.pl
e-Doręczenia: AE:PL-58509-25720-ARFRA-30

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Budowa potencjału grup poszukiwawczo - ratowniczych Armenii - Polska Pomoc 2014

W dniach od 12 do 17 kwietnia 2014r. realizowane jest się szkolenie: „Budowa potencjału grup poszukiwawczo - ratowniczych Armenii” dla ratowników z Republiki Armenii.

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie na czele z Komendantem st. bryg. dr inż. Markiem Chmielem konsekwentnie realizuje ścisłą współpracę zagraniczną ze strażakami z wielu krajów m.in. z Mołdawii, Ukrainy, Gruzji, Białorusi, Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemiec, Czech, Słowacji.

Dzięki takiej wspólnej wymianie doświadczeń stale podnoszony jest standard szkoleń realizowanych w częstochowskiej szkole.

Szkolenie dla naszych gości z Armenii w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie realizowane jest przez Komendę Główną PSP w ramach projektu: Polska Pomoc 2014 i jest jednym z elementów wieloletniego programu współpracy rozwojowego na lata 2012 – 2015 Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Nasi goście z Armenii są pod ogromnym wrażeniem jakim sprzętem dysponuje polska Straż Pożarna, jak wszechstronnie wykształceni są nasi ratownicy oraz jaką bazę szkoleniową posiada Centralna Szkoła.

Zajęcia prowadzone są przez polskich specjalistów, pracowników Komendy Głównej PSP oraz członków grup poszukiwawczo - ratowniczych działających w ramach INSARAGu, którzy niejednokrotnie brali udział w akcjach humanitarnych na całym świecie. Ratownicy z Armenii uczestniczyli także jako obserwatorzy na ćwiczeniach IER 2014 w Żaganiu. W ramach projektu ratownicy zostali kompleksowo przeszkoleni w zakresie działań grup poszukiwawczo - ratowniczych.

Działania realizowane w projekcie mają szczególne znaczenie dla zacieśnienia współpracy międzynarodowej dotyczącej tak ważnej dziedziny, jaką jest doskonalenie służb ratowniczych.

Realizowany projekt ma na celu wspieranie i promowanie współpracy jednostek straży pożarnej z różnych krajów. Jednak realizacja projektu to nie tylko zajęcia dydaktyczne. Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z polską kulturą. Ratownicy z Armenii zwiedzili klasztor Jasna Góra oraz zapoznali się z zabytkami Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Additional information