Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Kształcenie KKZ

Celem organizacji kwalifikacyjnych kursów zawodowych jest osiągnięcie przez słuchaczy efektów kształcenia przypisanych do kwalifikacji MS.20 (Z.22) i/lub Z.23 wyodrębnionych w zawodzie technik pożarnictwa.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe realizowane są według "Zasad organizacji kwalifikacyjnych kursów zawodowych w szkołach Państwowej Straży Pożarnej kształcących w zawodzie technik pożarnictwa" zatwierdzonych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.


Aby zarezerwować pobyt w CS PSP należy założyć konto w systemie rezerwacji

Przejdź do systemu


INFORMACJE DOTYCZĄCE POBYTU UCZESTNIKÓW KWALIFIKACYJNEGO KURSU ZAWODOWEGO

1. Dla uczestników Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego istnieje możliwość zakwaterowania w jednym z budynków hotelowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Dla gości hotelowych przewidziane jest miejsce parkingowe oraz możliwość korzystania z wyżywienia oferowanego na szkolnej stołówce.

2. Koszt całodobowego pobytu wraz z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) wynosi 75zł. Kwota odpowiada aktualnym stawkom delegacyjnym określonym przepisami o wyjazdach służbowych dla urzędników państwowych, które od 01.03.2013r. wynoszą:

  • doba hotelowa - 45 zł
  • śniadanie - 7.50 zł
  • obiad - 15 zł
  • kolacja - 7,50 zł

 3. Posiłki oferowane przez Dział d.s. Żywienia na stołówce wydawane są:

  • śniadanie w godzinach 6:40 – 7:30
  • obiad w godzinach 13:00 – 14:30
  • kolacja w godzinach 17:30 – 18:30

4. Istnieje możliwość zarezerwowania kompletu wyżywienia obejmującego śniadania, obiady i kolacje od poniedziałku do piątku (4 śniadania, 4 obiady, 4 kolacje).

5. Aby zarezerwować pobyt w CS PSP należy założyć konto w systemie rezerwacji.

Przejdź do systemu

Po zalogowaniu prosimy o zapisanie się na kurs KKZ Z.22 lub KKZ Z.23 i akceptację warunków.

W przypadku dodatkowych informacji można kontaktować się telefonicznie pod numerami: (34) 34-77-616, (34) 34-77-620.

W przypadku problemów technicznych związanych z obsługą systemu rezerwacji można kontaktować się telefonicznie (34) 34-77-166 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Rezerwacji należy dokonać do 15:00 w środę poprzedzającą termin danego zjazdu.

7. Dla zakwaterowanych słuchaczy przewidziane jest miejsce parkingowe na wyznaczonym parkingu CS PSP. Wjazd na teren Szkoły jest możliwy po otrzymaniu przepustki.

8. Na podstawie podanych danych z systemu rezerwacji wygenerowana zostanie przepustka na czas danego zjazdu. Przepustkę należy odebrać u wartownika w momencie wjazdu na teren Szkoły. Przepustka powinna być umieszczona za szybą od strony kierowcy przez czas pobytu w CS PSP. Po zakończeniu zjazdu przepustkę zdaje się wartownikowi podczas wyjeżdżania ze Szkoły.

Kształcenie DSA

Kształcenie aspirantów w systemie stacjonarnym

01 września 1997 rozpoczęto w Centralnej Szkole PSP kształcenie aspirantów PSP w systemie stacjonarnym. Absolwent pełni służbę w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na stanowiskach przewidzianych dla aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

Wykształcenie zawodowe obejmuje przygotowanie ogólne i specjalistyczne niezbędne do wykonywania zawodu technika pożarnictwa.

 

Regulamin hotelowy.

Szkolenie uzupełniające SUSJOP

Szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej

Celem szkolenia uzupełniającego jest przygotowanie słuchacza do wykonywania zawodu strażaka, na stanowiskach prac przewidzianych dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej oraz na stanowiskach równorzędnych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.

Przygotowanie zawodowe uzyskane w wyniku realizacji procesu kształcenia uprawnia do podejmowania pracy zawodowej w:

  • jednostkach organizacyjnych PSP, w tym przede wszystkim w jednostkach ratowniczo-gaśniczych,
  • innych jednostkach ochrony przeciwpożarowej, z wyłączeniem ochotniczej straży pożarnej i związku ochotniczych straży pożarnych.

Warunki przyjęcia na kurs:

Kandydat na szkolenie uzupełniające musi przedłożyć następujące dokumenty:

  • skierowanie na szkolenie przez właściwego przełożonego wraz z załącznikami, zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 1 do programu nauczania
  • oryginał lub kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem:
  • świadectwa potwierdzającego odbycie szkolenia podstawowego i uzyskanie kwalifikacji wymaganych do wykonywania zawodu strażaka oraz uprawniającego do zajmowania stanowisk służbowych przewidzianych dla szeregowych PSP, lub
  • świadectwa stwierdzającego posiadania kwalifikacji szeregowych w PSP, lub świadectwa równorzędnego,
  • zaświadczenie lekarskie, aktualne na czas trwania szkolenia uzupełniającego potwierdzającego okresowe badania lekarskie lub jego kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem,
  • zaświadczenie lekarskie stwierdzające stan zdrowia umożliwiający uczestnictwo w szkoleniu uzupełniającym w systemie skoszarowanym,
  • potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia o odbyciu szkolenia okresowego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ważnego na czas trwania szkolenia uzupełniającego,
  • aktualne na czas trwania szkolenia uzupełniającego zaświadczenie z kursu pierwszej pomocy medycznej dla ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego bądź zaświadczenie potwierdzające złożenie egzaminu recertyfikacyjnego.

Regulamin hotelowy.

Szkolenie podstawowe w zawodzie strażak

Szkolenie podstawowe strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej

Celem szkolenia jest przygotowanie słuchacza do wykonywania zadań zawodu strażak w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, w tym w Państwowej Straży Pożarnej.

 

 .pdfRegulamin hotelowy

Additional information